O nas

 

 

SPORTSTYLE to szkółka pływacka zajmująca się nauką i doskonaleniem techniki pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pływanie to dziś jedna  z najpopularniejszych form ruchu. Im wcześniej dziecko nauczy się pływać tym lepiej dla niego i jego rozwoju. Poprawa układu kostno-mięśniowego u dzieci dorastających jest bardzo ważna. Prowadzimy zajęcia dla dzieci od 6 roku życia oraz dla młodzieży i dorosłych. Grupy dostosowane są do umiejętności. Nie ważne czy jesteś osobą,która chce się nauczyć pływać, czy już umie, ale chce udoskonalić swój styl pływania. Dla każdego znajdziemy miejsce w naszej szkole !!!

SPORTSTYLE tworzą ludzie z pasją, absolwenci AWF, którzy przez wiele lat czynnie uprawiali różne sporty, a teraz cały swój zapał chcą przelać na młode pokolenie. Zapraszamy do udziału w zajęciach z pływania na pływalni "DELFIN" w Gliwicach przy ulicy Warszawskiej 35.

Zdrowotne znaczenie pływania

 

Powszechnie uważa się, że pływanie jest jednym z najzdrowszych sportów. I jest nim rzeczywiście, jeżeli uprawiający ten sport przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny. Ruch w wodzie, z pokonywaniem znacznego jej oporu, harmonijnie kształtuje postawę ciała. Pływanie oraz całe środowisko wodne bardzo korzystanie wpływa na organizm ludzki. Jest traktowane jako umiejętność użytkowa, forma rekreacji ruchowej, dyscyplina sportowa oraz jako terapia ruchowa. Przyczynia się w szczególności do usuwania nadmiernych krzywizn kręgosłupa, lepszego wysklepienia klatki piersiowej, zwiększenia jej ruchomości oraz powiększenia pojemności płuc. Zaleca się je wszystkim, którzy mają wszelkiego rodzaju wady postawy, płaskostopie oraz cierpią z powodu nadwagi.

Ćwiczenia wykonywane w wodzie, umożliwiają odciążenie kręgosłupa, hartowanie organizmu, poprawę ogólnej wydolności, wzmacnianie siły mięśniowej, poprawę koordynacji nerwowo-mięśniowej.

Środowisko wodne korzystnie wpływa na przyjmowanie prawidłowej postawy ciała, ponieważ odciąża kręgosłup oraz sprzyja rozluźnianiu mięśni. Podczas pływania woda ujędrnia skórę. Taka forma ruchu nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale również wspaniale działa na psychikę: odpręża i uspokaja.

Pozioma pozycja ciała w wodzie w czasie pływania w dużym stopniu ułatwia pracę serca. Ponadto ciśnienie i prąd wody działają masująco na naczynia krwionośne i tym samym usprawniają krążenie krwi, powodując obfitszy jej dopływ do serca. Lepszy krwioobieg przyczynia się z kolei do wydatniejszego zaspokojenia zapotrzebowania w tlen. Duże potrzeby tlenowe ustroju w wodzie spowodowane są przyśpieszeniem przemiany materii w czasie pływania. A więc doskonałym środkiem likwidującym niedotlenienie organizmu i to w warunkach jak najbardziej sprzyjających, gdyż powietrze nad wodą jest czyste, wolne od kurzu i innych zanieczyszczeń.

Podczas pływania zaangażowane są prawie wszystkie mięśnie i stawy, co umożliwia rozbudowanie gorsetu mięśniowego, który utrzymuje skorygowaną postawę. W środowisku wodnym nie występuje przeciążenie stawów, więc wszelkie ćwiczenia prowadzone w wodzie nie powodują żadnych kontuzji ani urazów. Zajęcia na pływalni cieszą się zwłaszcza wśród dzieci ogromnym powodzeniem, ponieważ są połączeniem przyjemności, jaką dają zabawy w wodzie z doskonaleniem umiejętności pływania i działaniem terapeutycznym - korekcja wad postawy, którego dzieci nie muszą dostrzegać. Ci, którzy pływają, mniej chorują, są uodpornieni na przeziębienia.